اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یک روش عالی برای تبلیغ برند شماست، اما آیا این استراتژی برای هر کسب و کاری مناسب است؟ در این  مقاله درباره‌ی این موضوع صحبت می‌کنیم. این مقاله توسط مرکز سئو متخصص سئو سایت و طراحی سایت تهیه شده است. لطفا تا پایان همراه ما باشید.

بنر مقاله اینفلوئنسر مارکتینگ

اگر به دنبال راهی برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی یا سوشیال مدیا مارکتینگ هستید، اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از کانال های مهم و جدید دیجیتال مارکتینگ و یک گزینه‌ی مفید است. اما اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ این عبارت یعنی شراکت با افراد فعال در شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی محصولات و خدمات.

امروزه صدها میلیون نفر به صورت روزانه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. مردم به افرادی که دنبال می‌کنند اعتماد دارند و این موضوع می‌تواند ایده‌ی خوبی برای مشاغل باشد که با کسانی که در شبکه‌های اجتماعی فالوورهای زیاد و میزان تعامل بالایی دارند، ارتباط برقرار کنند. با این کار محصولات در مقابل افراد زیادی به نمایش درمی‌آیند و احتمالا نرخ تبدیل شما افزایش خواهد داشت.

اگر می‌خواهید از کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ بیشترین بهره را ببرید، باید یک استراتژی قوی داشته باشید که بتوانید به آن تکیه کنید. اما بیایید قبل از اینکه به چگونگی توسعه‌ی یک استراتژی تأثیرگذار برای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بپردازیم،  موارد پایه‌ای را مرور کنیم، از جمله اینکه اینفلوئنسر مارکتینگ چیست، چگونه کار می‌کند و آیا برای کسب‌وکار شما مناسب است یا خیر.

…:::: ارائه خدمات سئو در کرج با آخرین اصول گوگل 2023 + قیمت رقابتی ::::…

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ 

اینفلوئنسر مارکتینگ چگونه کار می‌کند؟ اینفلوئنسر مارکتینگ شکلی از بازاریابی است که مشاغل را قادر می‌سازد تا با افراد دارای فالوئر، برای بیشتر دیده شدن برند خود همکاری کنند. در این روش شرکت ها از شخصی که دنبال‌کنندگان زیادی دارد می‌خواهند محتوایی منتشر کند که محصولات یا خدمات آنها را تبلیغ می‌کند. مردم اغلب افرادی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند که به آنها اعتماد دارند. اگر ببینند فردی که دنبال می‌کنند کسب‌وکار شما را تبلیغ می‌کند، این اعتماد می‌تواند باعث افزایش نرخ تبدیل شما شود.

نکته‌ی مهم این استراتژی این است که بدانید کدام اینفلوئنسرها برای شرکت شما مناسب هستند. برای مثال، اگر مرطوب‌کننده‌ی صورت می‌فروشید، احتمالا بهتر است با یک اینفلوئنسر با سابقه در زمینه‌ی تبلیغ محصولات مراقبت از پوست کار کنید. با افرادی شریک شوید که این معیار را دارند زیرا کسانی که آن اینفلوئنسر خاص را دنبال می‌کنند به آنچه که او می‌گوید علاقه دارند.

هنگامی که اینفلوئنسر مورد نظر خود را پیدا کردید، با او تماس بگیرید و ببینید آیا می توانید به توافق برسید یا خیر. شاید به آنها اجازه دهید از همه‌ی محصولات و خدماتی که می‌فروشند، کمیسیون دریافت کنند. به عنوان مثال، 10٪ از درآمد حاصل از محصولات و خدماتی که از طرف شما می فروشند به آنها بدهید. شما باید محاسبه کنید و ببینید آیا این توافقنامه قابل اجرا است یا خیر. می‌توانید به عنوان بخشی از استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ خود با افراد مختلف شراکت کنید.

آیا اینفلوئنسر مارکتینگ موثر است؟

با تمام این تفاسیر، آیا اینفلوئنسر مارکتینگ موثر است؟ خروجی کمپین شما در نهایت به استراتژی‌تان بستگی دارد، و استفاده از این نوع بازاریابی چند مزیت قابل توجه دارد. به عنوان مثال، مشاغل به ازای هر دلاری که در این روش خرج می‌کنند به طور متوسط 5.78 دلار درآمد کسب می‌کنند. (طبق گفته‌ی Influencer Marketing Hub)

مزایای دیگر اینفلوئنسر مارکتینگ

 • ایجاد اعتبار و اعتماد

یکی از دلایلی که بسیاری از مشاغل برای فروش محصولات و خدمات خود دچار مشکل می‌شوند این است که نمی‌توانند اعتبار لازم را برای خود ایجاد کنند. اگر می‌خواهید مردم از شما خرید کنند، کسب و کار شما باید معتبر به نظر برسد. با مشارکت با یک اینفلوئنسر که دنبال‌کنندگانش به او اعتماد دارند، می‌توانید به سرعت اعتبار خود را افزایش دهید.

 • مقرون به صرفه بودن

یکی دیگر از مزایای اصلی استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ، مقرون به صرفه بودن آن است. اگر تصمیم به استفاده از این روش دارید، با افراد مناسب شریک شوید، تا بازدهی قابل توجهی از سرمایه‌ی خود داشته باشید.

 • جذب لیدهای با کیفیت

با استفاده از کمپین های اینفلوئنسر، می‌توانید به افرادی دسترسی پیدا کنید که ممکن است به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید علاقه مند باشند. در نتیجه، کار آسان‌تری برای افزایش نرخ تبدیل خود خواهید داشت.

 • افزایش شهرت برند

 وقتی با اینفلوئنسرها شریک می‌شوید، بلافاصله محصولات و خدمات خود را در مقابل صدها هزار نفر قرار می‌دهید. برخی از اینفلوئنسرها حتی میلیون‌ها دنبال‌کننده دارند. بنابراین، روشهای زیادی برای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ در راستای افزایش شهرت برند وجود دارد.

اینها تنها چند مورد از دلایلی هستند که باید به مشارکت با اینفلوئنسرها فکر کنید. فقط مطمئن شوید که با شخص مناسب کار می‌کنید تا از این رابطه بیشترین سود را ببرید.

…:::: حتما مطالعه کنید : مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل بزرگ و کوچک ::::…

محدودیت و معایب اینفلوئنسر مارکتینگ

کمپین اینفلوئنسرها مزایای زیادی دارد با این حال محدودیتهایی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت. به عنوان مثال، همکاری با شخصی که مناسب برند شما نیست، صادق نیست و یا دارای شرایط مناسب نیست، می‌تواند بازاریابی شما را به عقب برگرداند و به برند شما آسیب برساند زیرا اشخاصی که با آنها شراکت می‌کنید بازتابی از تجارت شما هستند. علاوه بر این، مشارکت با یک اینفلوئنسر در یک صنعت اشتباه می‌تواند فروش محصولات یا خدمات شما را دشوار کند.

به همین دلیل است که همیشه باید اینفلوئنسرهای خود را به دقت بررسی کنید. شما باید نگاهی به سابقه‌ی آنها بیندازید و مطمئن شوید که سبک زندگی آنها با شغل شما سازگار است. در غیر این صورت، اینفلوئنسرهایی که محصولات و خدمات شما را تبلیغ می‌کنند، ممکن است که تصویر ضعیفی از شما ارائه دهند. بهتر است از افراد متخصص بهره ببرید که می‌توانند با اینفلوئنسرهای موردنظرتان ارتباط برقرار کنند.

…:::: مقاله پیشنهادی : وظایف کارشناس دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ::::…

آیا اینفلوئنسر مارکتینگ برای کسب و کار شما مناسب است؟

شرکت‌هایی که در حوزه‌های B2B(تجارت شرکت با شرکت) و B2C(تجارت شرکت و مخاطب) هستند می‌توانند از اینفلوئنسر مارکتینگ سود ببرند. تا زمانی که این روش را به طور موثر اجرا کنید، می‌توانید مخاطبان خود را افزایش دهید.

با این حال، توجه داشته باشید که اجرای این نوع بازاریابی برای شرکت های B2B خیلی رایج نیست. بنابراین، اگر شغل شما از این نوع است، باید به دقت فکر کنید که چگونه با یک اینفلوئنسر شریک شوید که بتواند با افزایش دادن شهرت برند، بازار مناسب را هدف قرار دهد.

در طرف مقابل، اگر در صنعت B2C هستید، این روش می تواند یک تاکتیک بازاریابی قدرتمند باشد و درآمد شما را افزایش دهد.

…:::: حتما مطالعه کنید : دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی سنتی؟ کدام برای من مناسب است؟  ::::…

چگونه یک استراتژی بازاریابی تاثیرگذار داشته باشیم

اگر می خواهید از اینفلوئنسرمارکتینگ بیشترین بهره را ببرید، مهم ترین مراحلی که باید در نظر داشته باشید در پایین آمده است:

 1. اهداف خود را مشخص کنید.

  باید چه هدفی داشته باشید؟ برای ردیابی شاخص‌های مهم خود چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ موفقیت اینفلوئنسر مارکتینگ خود را با چه معیاری قضاوت می‌کنید؟ برای رسیدن به بهترین نتیجه باید مجموعه‌ای از اهداف مهم داشته باشید.

 2. مخاطبان خود را مشخص کنید.

  در مرحله‌ی بعد، باید نگاهی به مخاطبان خود بیندازید. مشتری ایده آل کیست؟ چه مشکلاتی دارد؟ از کدام شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند؟ با پاسخ به این سوالات می‌توانید به شکلی هدفمند به بازار هدف خود برسید.

 3. بودجه تعیین کنید.

  در نظر گرفتن بودجه باعث می‌شود که بدانید چقدر می‌توانید در اینفلوئنسر مارکتینگ سرمایه‌گذاری کنید.  پرداخت مستقیم به اینفلوئنسرها می‌تواند گزینه‌ای مفید باشد.

 4. بهترین اینفلوئنسرها را پیدا کنید.

  بهتر است برای یافتن اینفلوئنسرهای مناسب زمان بگذارید. با چه کسی می‌خواهید شریک شوید؟ دنبال‌کنندگان آنها چه کسانی هستند؟ آیا می‌خواهید با یک فرد مشهور در شبکه‌های اجتماعی شریک شوید یا شخصی که فقط در یک زمینه‌ی خاص طرفداران زیادی دارد؟

 5. معیارها را دنبال کنید و استراتژی خود را بر این اساس طراحی کنید.

  در نهایت، شما باید معیارهای خود را دنبال کنید و ببینید که اینفلوئنسر مارکتینگ برای شما چقدر موفق است و آیا برای بهبود آن نیاز به تغییرات دارید یا خیر.

نکاتی برای کار با اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی

اگر می خواهید با اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی شریک شوید و مخاطبان خود را افزایش دهید، چند نکته وجود دارد که  عبارتند از:

 • با اینفلوئنسرهایی که با پیام برند شما همخوانی دارند شریک شوید. نباید با کسی کار کنید که ممکن است در کسب و کار شما تاثیر منفی داشته باشد.
 • روی تعداد دنبال‌کنندگان تمرکز نکنید. لزوماً نیازی نیست که روی این عدد تمرکز کنید. در عوض، بهتر است به رابطه ای که با دنبال‌کنندگان خود دارند توجه کنید. چرا که اگر یک اینفلوئنسر یک میلیون دنبال‌کننده داشته باشد اما میزان تعامل پایینی داشته باشد، این کار ممکن است خیلی مفید نباشد.
 • یک توافق‌نامه داشته باشید. ایجاد یک توافق‌نامه‌ی رسمی به صورت کتبی به جلوگیری از مشکلات احتمالی کمک می کند و تضمین می‌کند که هر یک از طرفین، مسئولیت‌های خود را می دانند.
 • ارزش‌سازی کنید. می‌توانید به اینفلوئنسرها پول بدهید و در عین حال می‌توانید ارزشی بیشتر از پول برای آنها داشته باشید. به عنوان مثال، شاید بتوانید به آنها کمک کنید تا مخاطبان خود را افزایش دهند. شاید این شراکت برای هر دو طرف سودمند باشد.
 • قبل از برقراری تماس در مورد آنها تحقیق کنید. یافتن اینفلوئنسر مناسب تقریباً مانند جستجوی کارمند مناسب برای کسب و کارتان است. برای مرور مطالبی که پست می‌کنند و ارزیابی شراکت‌هایی که در گذشته داشته‌اند زمان بگذارید و مطمئن شوید که مناسب هستند.

اگر یک اینفلوئنسر مناسب برای تبلیغ محصولات و خدمات خود پیدا کنید، می توانید جا پای خود را در صنعتتان محکم‌تر کنید.

…::::  ارائه خدمات تولید محتوا در کرج (قیمت فوق العاده)  ::::…

کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خود را گسترش دهید

اینفلوئنسر مارکتینگ به دلایل مختلف یک روش محبوب است. این راه نه تنها می تواند به سرعت برند را در معرض دید قرار دهد، بلکه برای نشان دادن کسب و کار شما در مقابل مشتریان احتمالی، مقرون به صرفه است. با این حال، شما باید اینفلوئنسرهایی را شناسایی کنید که مناسب هستند. در غیر این صورت، ممکن است به اعتبار شرکت خود لطمه بزنید.

استفاده از محتویات مرکز سئو بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

تهیه و ترجمه: مرکز سئو

مقالات مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا