سئو محلی یا Local SEO چیست؟

تفاوت بین سئو ارگانیک معمولی و سئو محلی چیست و برای استراتژی های سئو و بازاریابی خود چه چیزی باید در مورد آن بدانید؟

جستجوی محلی بخش جدایی‌ ناپذیری از هر استراتژی سئو می‌باشد که مشتریان را در یک منطقه، شهر یا محله‌ی خاص هدف قرار می‌دهد. به عبارت ساده، سئوی محلی باعث بهبود رتبه و دیده شدن سایت و کسب و کار شما در نتایج جستجوی محلی می‌شود. سئوی ارگانیک راهی برای بالا بردن رتبه در جستجوی ارگانیک است. اینکه وب سایت شما چگونه در نتایج ارگانیک رتبه‌بندی می‌شود می‌تواند تأثیر مثبتی بر رتبه‌ی شما در Local SEO داشته باشد. لیست ارگانیک هم فرصت عالی دیگری برای کسب‌وکار محلی شماست تا در دید مخاطبان ظاهر شوید، و این روش، مخصوص زمانی است که گوگل تشخیص دهد که پرس و جو هدفی محلی دارد. یعنی سرچ مربوط به یک منطقه‌ی خاص است.

بنابراین، اگرچه سئوی محلی و ارگانیک به شکلی که توضیح داده شد با هم مرتبط هستند، اما هر کدام به یک استراتژی خاص و همینطور برنامه‌های بهینه‌سازی متفاوت نیاز دارند.

بیایید از اول شروع کنیم – سئوی محلی چیست و چرا جستجوی محلی اهمیت دارد؟

این مقاله توسط مرکز سئو، متخصص سئو سایت و طراحی سایت تهیه شده است، با خواندن این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی به دست خواهید آورد، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

local seo

سئو محلی چیست؟

سئو محلی اجرای سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو با هدف نتیجه‌گیری در جستجوهای محلی می‌باشد.

به آخرین باری فکر کنید که در دنیای بیرون به دنبال چیزی می‌گشتید که به آن نیاز داشتید. مثلا کفش مردانه، یا مهدکودک‌ یا دفتر کار مشترک. اینجاست که بازهم اهمیت سئو سایت برای کسب و کار مشخص می شود. ماموریت گوگل ارائه بهترین پاسخ برای درخواست مخاطبان است و زمانی که الگوریتم‌های گوگل تشخیص می‌دهند که هدف شما محلی است (یعنی به دنبال چیزی در منطقه‌ی اطراف خود هستید) این نتایج به‌طور برجسته در صفحه‌ی اول نتایج ظاهر می‌شوند و این نتایج احتمالا با نتایج ارگانیک در مورد مشاغل و خدمات در محل شما تکمیل می‌شوند.

اگر چیزی مانند [رستوران‌های مکزیکی که اکنون باز هستند] را جستجو کنید، ممکن است نتایج محلی به‌عنوان نمای پیش‌فرض بالای همه‌ی موارد ارگانیک ظاهر شوند. چون Google تشخیص داده است که شما یک نیاز فوری و محلی دارید.

اطلاعات موجود در نتایج جستجوی محلی نام کسب‌وکار، آدرس، شماره تلفن، وب‌سایت، عکس‌ها و ویدیوها، نظرات مشتریان و رتبه‌بندی و تعداد ستاره‌ها و موارد دیگر – به احتمال زیاد بهتر به این نیاز پاسخ می‌دهند تا یک لینک آبی معمولی.

پیروی از دستورالعمل های وبمستر گوگل و ایجاد یک تجربه‌ی کاربری عالی در وب سایت به طور کلی بهترین روش برای سئو است و اگر می‌خواهید هنگامی که گوگل متوجه نیاز محلی می‌شود در نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر شوید این امر ضروری است.

بعضی اوقات ما در مورد الگوریتم های جستجوی گوگل، سئوی تکنیکال برای وب سایت شما، بهینه سازی On-Page صفحات وب و غیره صحبت می کنیم. این موضوعات به کیفیت نتایج ارگانیک محلی اشاره و در نهایت به رتبه‌ی شما در سئو محلی کمک می‌کنند.

…::: مقاله پیشنهادی: سئو خارجی چیست؟ :::…

چرا جستجوی محلی مهم است

در اینجا چند نکته‌ی آماری وجود دارد که ثابت می کند جستجوی محلی تا چه حد برای مشاغل مهم است:

 • طبق گفته‌ی گوگل، 76 درصد از افرادی که با موبایل خود جستجوی محلی انجام می دهند، ظرف 24 ساعت از یک کسب و کار بازدید می کنند و 28 درصد از این جستجوها منجر به خرید می شوند.
 • بازهم طبق گفته‌ی گوگل، 30درصد از تمام جستجوهایی که پردازش می‌شوند مرتبط با مکان هستند.
 • اخیرا، در یک نظرسنجی در مورد جستجوی محلی 61 درصد از مصرف‌کنندگان گفتند که هر روز به صورت محلی جستجو می کنند.
 • اخیرا یک نظرسنجی در مورد سئوی محلی نشان داد که 82 درصد از مصرف کنندگان در طول جستجوی محلی، نظرات آنلاین مشاغل را مطالعه می کنند و قبل از تصمیم گیری، نزدیک به 14 دقیقه را به این امر اختصاص می‌دهند.
 • 86 درصد از مردم برای یافتن مکان کسب و کار، از نقشه های گوگل استفاده می‌کنند.
 • Yelpدر مقاله ای در 92٪ مواقع در پنج نتیجه‌ی برتر جستجوهای محلی ظاهر می شود.
 • در سرتاسر جهان، 74 درصد از خریداران حضوری که قبل از رفتن به فروشگاه به صورت آنلاین جستجو کرده بودند، گفته‌اند که چیزهایی مانند (نزدیکترین فروشگاه)، (موقعیت‌)، (موجودی انبار آنها) و انواع دیگر اطلاعات کاملا محلی را جستجو کرده‌اند. به شما پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش سئو سایت فروشگاهی را مطالعه فرمایید.
 • بیش از نیمی از کاربران اینترنت در سراسر جهان از تلفن همراه برای جستجوهای محلی خود استفاده می کنند.
 • 83 درصد از جستجوگران از جستجوی گوگل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل اطراف استفاده می کنند. 55 درصد از Google Maps استفاده می‌کنند، 44 درصد از Apple Maps، 39 درصد به یاهو روی می‌آورند و 31 درصد بینگ را انتخاب می‌کنند.

به شما پیشنهاد میکنیم مقاله تفاوت های سئو و شبکه های اجتماعی را مطالعه کنید.

گوگل چگونه رتبه‌ی لوکال سئو را تعیین می کند

گوگل الگوریتم‌های مربوط به رتبه‌بندی در جستجوی ارگانیک را به شکل یک راز کاملاً محفوظ نگه می‌دارد، اما در مورد آنچه که برای کسب رتبه در نتایج سئو محلی نیاز است، بازتر عمل می‌کند.

طبق گفته‌ی گوگل، سه دسته‌ی اصلی عوامل رتبه بندی محلی عبارتند از:

 1. ارتباط
 2. فاصله
 3. برتری
 • ارتباط به این موضوع اشاره دارد که Business Profile محلی تا چه حد با آنچه که مخاطب به دنبال آن می‌گردد مطابقت دارد.

اطلاعات کامل و دقیق کسب و کارتان را اضافه کنید تا به گوگل کمک کنید که کار شما را بهتر درک کند و پروفایل شما را با جستجوهای مرتبط مطابقت دهد. گوگل در منبع کمکی خود در مورد چگونگی بهبود رتبه‌ی محلی توضیح می‌دهد

 • گوگل فاصله را اینگونه تعریف می کند: «هر نتیجه‌ی جستجوی بالقوه چقدر از عبارت مکان مورد استفاده در جستجو فاصله دارد. اگر کاربر، مکانی را در جستجوی خود مشخص نکند، ما فاصله را بر اساس اطلاعاتی که در مورد مکان او می دانیم محاسبه می کنیم.»
 • و برجستگی به این اشاره دارد که گوگل چقدر آن کسب و کار را معروف می داند. این شاید پیچیده‌ترین دسته‌بندی در فاکتورهای رتبه‌بندی محلی باشد، زیرا الگوریتم‌های جستجو سعی می‌کنند مشخصات آفلاین را نیز در محاسباتشان لحاظ کنند.

طبق نظرسنجی Whitespark در مورد «فاکتورهای رتبه‌بندی جستجوی محلی در سال ۲۰۲۱» ، کارشناسان سئوی محلی بر این باورند که موارد زیر مهمترین فاکتورهای رتبه‌بندی Local SEO هستند:

 • دسته‌ی اصلی پروفایل شغلی
 • کلمات کلیدی در عنوان فهرست
 • نزدیکی آدرس کسب و کار به مکان جستجوگر
 • آدرس در شهر مورد جستجو
 • دسته‌های پروفایل شغلی اضافی
 • امتیازها و تعداد ستاره‌های بالا
 • کامل بودن فهرست پروفایل شغلی
 • کیفیت و اعتبار لینک های ورودی به دامین مرتبط
 • کلمات کلیدی در نظرات سئو محلی گوگل

…:::: ارائه خدمات سئو در کرج با آخرین اصول گوگل 2023 + قیمت رقابتی ::::…

استفاده از محتویات مرکز سئو بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

منبع: مرکز سئو

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا