طراحی سایت

طراحی سایت یا طراحی وب سایت شامل طراحی صفحات وب است که در فضای اینترنت نمایش داده می شوند. در واقع یک وب سایت، ویترین نمایش کسب و کار یا فعالیت شما در فضای جهانی اینترنت میباشد که طراحی حرفه ای سایت به بازخورد بهتر کسب و کار شما کمک می کند. ساخت و طراحی سایت اولین قدم در فروش اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ(بازاریابی الکترونیکی) است. بنابراین موضوع طراحی و ساخت وب سایت حرفه‌ای مطابق با تمام استانداردهای روز، همراه با گرافیک و دیزاین حرفه‌ای و اصولی بعلاوه رعایت موارد مربوط امور سئو سایت و گوگل، برای هرکسی یا کسب و کاری امتیاز محسوب شده و طبیعتا نتیجه بهتری خواهد داد و کسب و کار  شما را از رقبا متمایز خواهد ساخت. درابتدا طراحی وب بر طراحی وبسایت برای کامپیوترهای رومیزی متمرکز بود. در حالي كه از اواسط دهه 2010 با ورود گوشی های هوشمند به زندگی مردم، طراحی مرورگرهای تلفن همراه و تبلت ها اهمیت زیادی پیدا کرده است. تا جایی که امروز اکثر مردم از گوشی های هوشمند خود برای جستجو و وب گردی استفاده میکنند و به همین علت موضوع طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا جزو ابتدایی ترین اصول طراحی سایت شده است.

در ادامه نکات مهم در طراحی سایت را به شما خواهیم گفت.

وب سایت چیست و چگونه کار میکند؟

ساخت وبسایت یا طراحی سایت اینترنتی در این دوران برای تمامی کسب و کارها از جمله کسب و کارهای نوپا یا استارتاپ ها و همینطور کسب و کارهای قدیمی در جهت توسعه کسب و کار خود به کسب و کار اینترنتی بسیار واجب شده است چرا که امروزه مردم در اینترنت برای کسب و کار، محصولات، خدمات و غیره جستجو می کنند. دوران تکیه بر دفترچه تلفن مدت هاست گذشته است. اگر کسی نیاز به یافتن اطلاعات داشته باشد، به احتمال زیاد برای یافتن آن به اینترنت و در نتیجه وب سایت های معتبر مراجعه می کند. وقتی مردم محصول، خدماتی یا مطلبی را جستجو میکنند و در جستجوها شما ظاهر شوید – و نه فقط ظاهر شوید – بلکه خوب به نظر برسید، در این زمان اهمیت داشتن سایت برای شما مشخص خواهد شد. خوب به نظر رسیدن مهم است زیرا وب سایت شما اغلب اولین برداشتی است که از مشتریان بالقوه می دهید. اگر آنها شما را از طریق جستجو یا از طریق پیوندی که یکی از دوستان به آنها داده است پیدا کردند، وب سایت شما اولین نقطه تماس شما با آنها خواهد بود. حتی قبل از اینکه فروشگاه شما را ببینند یا با کارکنان شما صحبت کنند، وب سایت شما را خواهند دید. شما می خواهید که اولین برداشت خوب باشد. ویترین و نمایشگاه شما خوب به نظر می رسند، درست است؟ چرا آنها خوب به نظر می رسند؟ زیرا می دانید مشتریان آنها را می بینند و بر اساس آنها نظری در مورد کسب و کار می دهند (البته علاوه بر عواملی مانند خدمات مشتری، کیفیت، قیمت و غیره). وب سایت خود را به عنوان ویترین و نمایشگاه دیجیتال خود در نظر بگیرید. مردم به آن نگاه می کنند و بر اساس آن در مورد کسب و کار نظر می دهند. پس آن را خوب جلوه دهید!

مزایای داشتن سایت و چرا کسب و کارها به وبسایت نیاز دارند

ساخت وب سایت دارای انواع مختلفی است از طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت پورتالی و سازمانی هرکدام دارای مزایای مخصوص به خود می‌باشد ما در این مطلب سعی کردم تا برخی از مزایای طراحی سایت که در همه سایت‌ها یکسان می‌باشند را جمع آوری کرده و به آنها بپردازیم: 

 1. عدم محدودبت به زمان و مکان
 2. کاهش چشم گیر هزینه های راه اندازی و تبلیغات
 3. تعامل با مشتریان
 4. امکان استفاده از استراتژی های سئو برای بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ
 5. توسعه  و بهبود راحت تر کسب و کار
 6. سهولت در ارائه خدمات یا کالاها
 7. سهولت در نمایش رزومه، نمونه کارها و یا دستاورد
 8. سهولت در مدیریت کسب و کار
 9. حذف هزینه های اضافی
 10. تبلیغات هدفمند
 11. دریافت مشتری های بالقوه
 12. ورود به بازارهای بین المللی
 13. دریافت اعتبار بیشتر
 14. تبلیغات آسان و کم هزینه تر
 15. مدیریت هزینه های اضافی و تبلیغات
 16. و …

هزینه طراحی سایت

در ابتدای مسیر شروع طراحی سایت قطعا برای شما هم پیش آمده که زمانی که به فکر راه اندازی یک وب سایت یا طراحی وب سایت حرفه ای افتاده باشید و در ابتدا در مورد هزینه طراحی وب سایت یا قیمت پروژه طراحی سایت کنکجاو شده باشید. و حتما متوجه شده اید شرکتهای طراحی وب سایت یا متخصصین طراحی سایت و طراحان سایت دارای طیف وسیعی از قیمت طراحی سایت هستند، وقتی کمی بیشتر تحقیق کنید متوجه خواهید شد این طیف وسیع قیمت های طراحی وب سایت اصلا بی دلیل نیست چون امکانات هر نوع سایت با نوع دیگه وب سایت متفاوت است. بطور مثال شما یک گروه هنری هستید و تصمیم دارید برای گروه خود یک سفارشی طراحی سایت هنری یا طراحی سایت خدماتی بعنوان یک پایگاه اینترنتی راه اندازی کنید، یک فرد دیگر رو دنظر بگیرید، این فرد فروشگاه لوازم خانگی دارد و برای کسب و کار خود نیاز به ساخت فروشگاه اینترنتی بعنوان یک پایگاه اینترنتی دارد. خب در واقع هردوی شما به وب سایت نیاز دارید اما نوع خدمات وب سایت، خواسته ها و اهداف سایت شما با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

عوامل موثر در تعیین نرخ طراحی سایت یا هزینه ساخت یک سایت:

قطعا شما که به دنبال قیمت طراحی وب سایت هستید، از اهمیت داشتن وب سایت برای کسب و کارها آگاه هستید و اما قیمت طراحی سایت اینترنتی همانطور که در بالا گفته شد، شامل هزینه و سرمایه گذاری مثل تمامی کسب و کارها می باشد. اما عوال بسیار زیادی در قیمت ساخت سایت تاثیر مستفیم و غیر مستقیم دارد که در اینجا ما سعی کردیم به مهم ترین عوامل که در تعرفه طراحی وب سایت موثر هستند را برای شما بیان کنیم:

 1. نوع وب سایت (طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت خدماتی، طراحی سایت شخصی، طراحی سایت خبری، طراحی سایت پورتال و …)
 2. طراحی سایت اختصاصی
 3. طراحی سایت بدون کد نویسی
 4. نوع گرافیک سایت
 5. تجربه شرکت طراحی سایت یا متخصص طراح سایت
 6. طراحی وب سایت خبری
 7. طراحی سایت با وردپرس یا cms های مدیریت محتوا مثل طراحی سایت با جوملا
 8. و …

بنابراین قیمت طراحی وب سایت بستگی به عوامل مختلفی دارد که در ابتدا باید خواسته شما بررسی شود که مهم ترین عامل برای تعیین تعرفه طراحی سایت است، تا نوع وب سایت مشخص شود، بعد مرحله طراحی و توسعه سایت شما آغاز شود. پیشنهاد تیم مرکز سئو به شما که به فکر راه اندازی پایگاه اینترنتی یا وب سایت هستید قبل از اقدام به کار یا بستن قراردادی از طریق فرم زیر از خدمات مشاوره رایگان طراحی سایت و یا سفارش طراحی سایت استفاده کنید:

طراحی سایت

شرکت طراحی سایت کرج

طراحی سایت در البرز کرج و سئو از اصلی ترین تخصص‌های تیم مرکز سئو می‌باشد، شما می‌توانید نمونه کارهای طراحی سایت در کرج تیم مرکز سئو را ادامه ببینید و ما افتخار همکاری در زمینه سئو و طراحی سایت کرج با بیش از 30 صنف مختلف را در رزومه خود داریم. طراحی سایت در کرج یا طراحی سایت در استان البرز هیچ تفاوتی با طراحی سایت در مکان‌های مختلف ندارد، فقط بنا به دلیل موقعیت جغرافیایی تیم مرکز سئو که در شهر کرج می‌باشد برای همشهریان کرجی عزیز و همینطور کل استان البرز دارای خدمات ویژه زیر می‌باشد:

 1. مشاوره رایگان قبل از اقدام به طراحی سایت
 2. مشاوره رایگان سئو

شما در ادامه میتوانید برخی از نمونه کارهای طراحی سایت در کرج تیم مرکز سئو را ببینید:

قیمت طراحی سایت در کرج

قیمت طراحی وب سایت در کرج را موقعیت جغرافیایی آن تعیین نمی‌کند فقط و فقط بستگی به نوع خدمات سایت درخواستی مشتری و میزان ساعت کار برای طراحی سایت دارد با این حا تیم مرکز سئو خدمات سئو سایت و طراحی سایت را برای همشریان عزیز کرج با تخفیفات و شرایط ویژه اعمال می‌کند. طراحی سایت ارزان در کرج و پشتیبانی سایت در کرج یکی از مهم ترین خدمات این تیم می‌باشید که شما ‌تماس بگیرند.

نمونه کار طراحی سایت

نمونه پروژه طراحی سایت یا نمونه طراحی وب سایت ها نشان دهنده قدرت، سواد، تخصص و تجربه شرکتهای طراحی وب سایت می باشند. بنابراین حتما قبل از عقد قرارداد طراحی سایت از نمونه کار طراحی وب سایت های انجام شده تیم طراحی سایت یا فرد متخصص طراح سایت مطلع شوید. تیم مرکز سئو دارای بیش از 30 نمونه پروژه طراحی سایت انجام شده موفق می باشد که شما می توانید در زیر آخرین نمونه پروژه های طراحی سایت توسط شرکت طراحی وب سایت مرکز سئو را مشاهده بفرمایید و برای دیدن تمام نمونه کارهای طراحی سایت ما میتونید روی دکمه زیر کلیک کنید:

آخرین نمونه کارهای طراحی سایت تیم مرکز سئو:

درخواست خدمات

مراحل طراحی وب سایت در  مرکز سئو:

طراحی و ساخت سایت در پی تجربیات حاصل شده و تحقیقات انجام شده تیم مرکز سئو، فرآیند طراحی سایت را به 5 مرحله برای راه‌اندازی یک وب سایت ایده‌آل، مناسب، ریسپانسیو، اصولی و استاندارد تقسیم کردیم که رعایت این نکات مهم برای طراحی سایت هستند، لذا ما در زیر شما را با این مراحل آشنا خواهیم کرد:

 • اهداف را مشخص کنید.
 • یک استراتژی مناسب را برنامه ریزی کنید
 • طراحی و توسعه
 • انجام تست و رفع باگ‌ها(مشکلات)
 • راه اندازی و نگهداری

6 اشتباه جبران ناپذیر در طراحی سایت:

 • انتخاب طراح سایت نامناسب یا نامعتبر

طراحی سایت شما مهم است زیرا مشتریان شما به طراحی اهمیت می دهند. چه آگاهانه و چه نا آگاهانه، همه ما نسبت به جلوه های بصری واکنش نشان می دهیم و مردم به طور طبیعی به سمت طراحی خوب کشیده می شوند. وقتی نوبت به طراحی وب سایت می رسد، مطالعات بارها و بارها نشان داده است که کاربران به سرعت کسب و کار شما را فقط بر اساس طراحی سایت شما قضاوت می کنند و اگر سایت شما طراحی ضعیفی داشته باشد، اغلب از استفاده از آن خودداری می کنند.

 • طراحی سایت استاتیک!!گوگل و دیگر موتورهای جستجو محتوای تازه را برای اهداف بهینه سازی موتور جستجو دوست دارد. وب سایت های داینامیک دارای ساختاری هستند که به طور خودکار به گوگل اطلاع می‌دهند که وب سایت دارای دارای آپدیت جدید است. سایت های استاتیک این امکان را ندارند.بروزرسانی صفحات وب استاتیک بسیار سخت است، زیرا هر صفحه به کدنویسی نیاز دارند. اینکار بسیار پرهزینه و  زمان‌بر است و این زمان می‌تواند بهتر صرف ایجاد محتوای واقعی برای سایت شما شوداز نظر امنیتی هم بسیار ضعیف میباشند.
 • انتخاب و خرید دامین و هاست بدون درنظر گرفتن نکات فنی و تجاری

نام دامنه (domain) به کسب و کار شما اعتبار می بخشد و شما را در بازار آنلاین در مقابل بزرگ ترین رقبایتان قرار می دهد. نام وب سایت شما منظور شما تجارت است و به خریداران آنلاین و مشتریان کمک می کند تا شما را به عنوان یک شرکت آینده نگر ببینند که به راحتی به صورت آنلاین در دسترس است.
داشتن یک میزبانی وب سایت (host) خوب ضروری است تا برند شما بتواند خدماتی با کیفیت به عموم ارائه دهد. از هاست می توان برای بسیاری از برنامه ها مانند سیستم ها، فروشگاه های مجازی، وبلاگ ها و وب سایت ها با مزایایی از عملکرد بهتر تا امنیت بیشتر استفاده کرد.

 • عدم طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی وب سایت ریسپانسیو با ایجاد یک صفحه وب انعطاف پذیر و واکنشگرا، بهینه سازی شده برای هر دستگاهی، تجربه بازدید کاربر را افزایش می دهد. در چند سال گذشته، استفاده از تلفن همراه به شدت افزایش یافته است و طراحی واکنش‌گرا ساده‌ترین راه برای دسترسی به مشتریان شما در چندین دستگاه است. بعلاوه برای دیده شدن سایت شما در گوگل استفاده از طراحی سایت ریسپانسیو را گوگل تاکید کرده است.

 • عدم رعایت زیرساخت‌های سئو

بسیاری از عناصر و شیوه های طراحی وب بر نحوه نمایش سایت شما در گوگل تأثیر می گذارد، که به نوبه خود بر نحوه دیده شدن وب سایت شما توسط موتورهای جستجو تأثیر می گذارد. این یکی از عناصری است که نمی توانید آن را نادیده بگیرید. اگر اصول سئوی درون صفحه شما مناسب نیست، از همان ابتدا با یک نبرد سخت برای دیده شدن در جستجوهای گوگل و دیگر موتورهای جستجو خواهید جنگید. برخی از عناصر طراحی وب می توانند مستقیماً روی سئو تأثیر بگذارند. درک طراحی وب اگر با نحوه کار آن آشنا نباشید ممکن است دشوار باشد، اما به بیان ساده، سایت شما باید سئو دوستانه(Seo Friendly) باشد. بهترین راه برای اطمینان از شیوه‌های مناسب طراحی وب (و متعاقباً دیده شدن موتورهای جستجو) این است که با یک آژانس طراحی وب همکاری کنید که می‌داند چه کاری انجام می‌دهند.

 • طراحی سایت مدیرپسند، نه کاربرپسند!

وب سایت شما باید با در نظر گرفتن مخاطبان(کاربر) طراحی شود و باید اطمینان حاصل کند که تجربه کاربری خوبی را ارائه می دهد. یک طراحی وب سایت خوب مزایای بسیار دیگری هم برای کسب و کار و هم برای مخاطبان شما دارد. بعد از خواندن موضوعات بالا فکر میکنم متوجه شده باشید که چرا طراحی خوب وب سایت مهم است.

آموزش طراحی سایت در کرج

آموزش طراحی وب سایت مخصوص به کرج و استان البرز نیست برای تمام ایران می‌باشد اما با توجه به موقعیت مکانی تیم مرکز سئو در کرج، این تیم برای شهروندان عزیز و همشهریان کرج شرایط ویژه‌ای در نظر خواهد گرفت. ضمنا شما در بخش مقالات آموزش طراحی سایت می‌توانید از به روز ترین مقالات سال 2022 که تیم مرکز سئو آن‌ها را تهیه و ترجمه می‌کند بصورت رایگان استفاده نمایید و در صورت هرگونه سوال یا راهنمایی، سوالات خود را در بخش کامنت‌ها بگذارید تا در اولین فرصت کارشناسان ما به شما جواب دهند.

مقالات آموزش رایگان طراحی سایت

طراحی سایت فروشگاه

هزینه طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی فروشگاه اینترنتی به نسبت هزینه طراحی سایت های خدماتی و شرکتی، گران تر است چرا که طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی به نسبت بقیه سایت ها نیاز به مهارت، تخصص و زمان بیشتری هم دارد. بنابراین برای راه اندازی و طراحی وب سایت فروشگاهی حتما از تخصص شرکتهای طراحی سایت یا طراح سایت مطلع و آگاه شویدو حتما سعی کنید چند نمونه کار طراحی سایت از شرکت طراحی وب سایت ببینید چون ساخت فروشگاه اینترنتی با وجود رقبایی مثل دیجیکالا و سایت های بزرگ و مرجع نیاز به تخصص و تجربه خاصی دارد.

شما میتوانید در ادامه نمونه نمونه کارهای طراحی سایت تیم مرکز سئو را مشاهده بفرمایید.

برخی امکانات مهم سایت فروشگاه اینترنتی:

 • سهولت دسترسی برای کاربران
 • سرعت مناسب سایت
 • امکان استفاده از چند روش پرداخت
 • امکان استفاده از چند روش ارسال مرسولات
 • امکان طراحی و پیاده سازی سیاست های قیمت گذاری و تخفیفی
 • امکان قدردانی از مشتریان بالقوه
 • امکان ثبت و انتخاب آسان کالاها

مزایای ساخت و داشتن سایت فروشگاه اینترنتی 

 • گسترش حوزه فعالیت فروشگاه در سطج کشور و یا حتی جهان
 • بی معنا بودن زمان کاری فروشگاه
 • آمار دقیق و قابل اندازه گیری فروشگاه و مشتریان و حساب ها
 • کاهش هزینه ها نسب به راه اندازی فروشگاه فیزیکی
 • افزایش اعتبار برند
 • پیدا کردن مشتریان بالقوه
 • پیاده سازی استراتژی های فروش فصلی و دوره ای
شماره طراحی سایت

طراحی وب سایت شخصی

بعد از اینکه دیدیم چرا کسب و کارها به وب سایت نیاز دارند طراحی سایت شخصی چرا مهم است؟ ساخت سایت شخصی برای به اشتراک گذاری رزومه شخصی و یا نمونه کارها و پروژه ها، دستاورد ها، کتاب ها و یا طراحی وب سایت آموزش شخصی مناسب است. طراحی سایت شخصی یا رزومه ای جزو طراحی سایت ارزان حساب می شود و معمولا زمان کمی برای راه اندازی و طراحی سایت شخصی نیاز است چون تعداد این نوع وب سایت ها معمولا دارای صفحات کمی هستند ولی نیاز به طراحی گرافیکی سایت می باشد چون زیبایی و راحتی جزو مهم ترین اصول طراحی وب سایت شخصی می باشد.

برخی از مزایای داشتن سایت شخصی:

 • راحت تر دیده شدن توسط کارفرماها
 • نشان دهنده حرفه ای بودن افراد متخصص
 • مزیت رقابتی بودن دارد
 • باعث پیشرفت شغلی می شود
 • سهولت در نمایش رزومه شخصی یا کاری
 • سهولت در نمایش نمونه کارها، پروژه ها و دستاوردها
error: Content is protected !!
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا