بنر مقاله رتبه بندی گوگل

کدام فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل برای استراتژی های سئو اهمیت بیشتری دارند؟ فهرست ما را مطالعه کنید تا متوجه شوید. این مقاله توسط مرکز سئو متخصص طراحی سایت و سئو در کرج، تهیه شده است. با خواندن این مقاله اطلاعات خوب مفیدی به دست خواهید آورد.

برخی افراد مقاله‌ای شبیه به این را می خوانند که در مورد مهم ترین عوامل رتبه بندی صحبت می کند و با خود فکر می کنند، “خب ، من این روش را دنبال خواهم کرد.” و در این راه چیزهای عجیب و غریبی می‌خوانند. –مثلا Easter Eggs ها جزو فاکتورهای رتبه‌بندی هستند. می‌توانید تمام وقت خود را صرف آماده‌سازی برای نتایج ایستر اگز و بهینه‌سازی Google Doodles در SERP کنید، همچنین می‌توانید از آن صرف نظر کنید. تصمیم با خودتان است. در کل خواندن این نوع مقالات، بسیار خسته کننده است.

با این حساب برای بهبود سئوی سایت خود باید بر روی چه فاکتورهایی تمرکز کنید؟ به گفته جان مولر از گوگل، شما باید روی ” عالی بودن ” تمرکز کنید. اما در دنیای امروز با بیش از 8/1 میلیارد وبسایت آنلاین، چگونه می توانید عالی باشید و دیده شوید؟ و با وجود بی‌نهایت مقالاتی که به عوامل رتبه‌بندی می‌پردازند، از کجا بفهمیم کدام یک درست می‌گویند؟

از آنجایی که گوگل سایت‌ها را بر اساس صدها فاکتور ارزیابی می‌کند، دانستن اینکه استراتژی سئوی خود را روی کدام قسمت متمرکز کنید گاهی اوقات غیرممکن به نظر ‌می‌رسد. آنچه ما می دانیم این است که گوگل همواره تغییراتی در فاکتورهای رتبه‌بندی ایجاد می‌کند و به این کار ادامه خواهد داد تا هرچه بهتر پاسخگوی نیاز کاربران باشد. ولی حتی گرایش‌های جدید سئو هم از الگوریتم حال حاضر پیروی می‌کنند و با کمی خلاقیت و آگاهی از سئو، این امکان برای شما وجود دارد که رتبه‌ی خوبی کسب کنید.

فاکتور های مهم رتبه بندی گوگل چیست؟

فاکتورهای رتبه‌بندی تنها به این فهرست محدود نمی‌شوند، اما مواردی که در اینجا مطرح می‌کنیم از تاثیرگذارترین عوامل رتبه‌بندی گوگل هستند.

مهم‌ترین فاکتورهای رتبه بندی در گوگل بدون ترتیب خاصی، عبارتند از:

  1.  محتوای باکیفیت
  2.  Mobile-First
  3. تجربه کاربر در صفحه(Page Experience)
    4. سرعت صفحه
  4. بهینه سازی داخلی صفحه (On Page Optimization)
  5. لینک‌های داخلی
  6. لینک‌های خارجی
  7. سئو محلی

حالا به توضیح هر یک از این موارد می‌پردازیم. با ما همراه باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
Scroll to Top
اسکرول به بالا